Zaklínač

Zaklínač

Datum vydání: 2007

Žánr: RPG

Vývojář: CD Projekt RED Sp. z o.o.

Vydavatel: Atari, Inc.

Platformy: Windows

Systémové požadavky

Zaklínač je fantasy RPG vytvořené podle románů Andrzeje Sapkowského a je volným pokračováním jeho ságy. Zhostíte se v něm role Geralta z Rivie, zaklínače – geneticky mutovaného lovce příšer. Geralta se ztrátou paměti naleznou staří kolegové zaklínači v lesích a je přiveden do jejich pevnosti Kaer Morhen. Za nedlouho je však pevnost napadena neznámým mágem a největší zaklínačská tajemství jsou ukradena. Zaklínači, včetně hráče, se proto vydávají po stopách zloděje.

Necelý rok po vydání původní hry vyšla Rozšířená Edice, která se pohybuje na pomezí patche a datadisku. Jeden z důvodů vydání byl fakt, že v některých zemích chyběla většina bonusového materiálu, který známe z české verze distribuce. Tato edice obsahuje: původní hru s patchem 1.4, Making of Video, editor D’jinni, dvě nová dobrodružství Cena neutrality a Vedlejší účinky (česky nadabované), 2 CD s hudbou, Průvodce hrou, papírovou mapu, povídku (převzatá první povídka z knihy Poslední přání) a manuál.

Co se týče samotné hry, byl vylepšen inventář, přidány nové modely NPC a gestikulace postav, vylepšená mimika obličejů, přepsány dialogy, výrazně sníženy nahrávací doby (údajně o 80%) a další drobnosti. Lze si také vybrat jazykový balíček, hru tedy jde hrát v češtině, angličtině, polštině, atd. Pro majitele původní hry je veškerý obsah z Rozšířené Edice ke stažení zdarma.

Zaklínač – PCGamesArchive.com