Zaklínač 3: Divoký hon

Zaklínač 3: Divoký hon

Datum vydání: 19. listopadu 2020

Žánr: RPG

Vývojář: CD Projekt RED

Vydavatel: CD Projekt

Platformy: Xbox Series X, PlayStation 4, Google Stadia, Xbox One, Microsoft Windows

Systémové požadavky

Geralt z Rivie se nachází ve skutečně nezáviděníhodné situaci. Zatímco je okolní svět zmítán krutou válkou mezi severními královstvími a nilfgaardským císařstvím, musí pátrat po osobě zmíněné ve starodávném proroctví. Jeho výpravu mu však mnohé ztěžuje, od dravých zvířat, přes lidi nečestných úmyslů, až po fantaskní monstra. Všemu nebezpečenství pomyslně vévodí to nejděsivější ze všech – mocný a všehoschopný Divoký hon. Tajuplné uskupení bojovníků, majících sílu ničit celé armády i města, se zaměřilo právě na našeho zaklínače.

Zaklínač 3: Divoký hon je v pořadí třetím dílem v RPG sérii vycházející z knižní fantasy tvorby spisovatele Andrzeje Sapkowského a přímo navazuje na předešlé herní díly. Tento se poprvé odehrává v plně otevřeném světě, a to 45x větším než je součet lokací z předešlého dílu. Během prozkoumávání světa na hráče, kromě hlavní linie, čeká i řada vedlejších úkolů, které nabízejí mnoho výzev a hodnotné odměny. Geralt se po cestě setká s řadou charakterů, mezi nimiž se najdou i staří známí, včetně čarodějky Triss Ranuncul (Merigold), či Geraltovy chráněnky Ciri.

Pro Divoký hon tvůrci využili updatovanou verzi svého REDenginu, známého již z druhého dílu. Ten využívá vylepšeného systému zobrazování objektů na obrazovce, což šetří výkon, aniž by to ubíralo open world scénám na spektakulárnosti. Tvůrci se zaměřili také na co nejplynuleji působící bojové animace, co nejvěrohodnější pohyby postav a na obličejovou mimiku. Vylepšen byl rovněž celý soubojový systém, i vývojový strom. Geralt navíc může jezdit na koni, plavat a dokonce se potápět.

Po vydání autoři postupně přidávali bezplatná DLC pro všechny vlastníky hry. Dohromady jich vyšlo 16, a kromě různých balíčků s kosmetickými úpravami, přinesla i mód New Game+ a nové úkoly.

Where the Cat and Wolf Play… přidal vedlejší úkol, v němž se v Oretone objeví nový kontrakt. Ten Geralta zavede do vesnice Honorton, kde objeví následky záhadného masakru a musí tedy vyšetřit, co se stalo. Skellige’s Most Wanted přidává další kontrakt, v něm jistý Uggo ve Fyresdalu, v nicneříkající nabídce, shání zaklínače na relativně jednoduchý úkol. V Missing Miners se vypraví do dolu hledat pohřešované horníky z vesnice Svorlag a v úkolu Fool’s Gold narazí na zvláštní prázdnou vesnici s velmi velkým počtem prasat.

V říjnu 2015 vyšlo první velké příběhové rozšíření původní hry, které nese název Hearts of Stone. Na konci května 2016 pak vychází druhý datadisk s názvem Blood and Wine, který podle tvůrců zakončuje příběh Geralta z Rivie a je tak tečkou za celou trilogií.

Zaklínač 3: Divoký hon – PCGamesArchive.com